Himangan Urheilijain hiihdot 22.12.2019

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Tytöt 8 vuotta : 1,2 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.     6   Siponen Emilia                  Kiuruveden Urheilijat                4:58,9
  2.     8   Myllylä Aino                    Kiuruveden Urheilijat                5:12,5       +13,6
  3.     4   Pietilä Eeda                    Kokkolan Veikot                      5:43,3       +44,4
  4.     5   Nyberg Frida                    IF Åsarna                            6:30,6     +1:31,7
  5.     7   Witick Sonja                    Kokkolan Veikot                      7:10,1     +2:11,2
  6.     3   Pesola Aada                     Kaustisen Pohjan-Veikot              7:15,7     +2:16,8

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Pojat 8 vuotta : 1,2 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    17   Karjaluoto Topias               Ski Jyväskylä                        4:33,7
  2.    14   Kähtävä Atte                    Kalajoen Junkkarit                   5:10,6       +36,9
  3.    13   Runnakko Sampo                  Kuusamon Erä-Veikot                  5:48,0     +1:14,3
  4.    12   Kähtävä Emil                    Kalajoen Junkkarit                   6:04,3     +1:30,6
  5.    15   Hannula Aukusti                 Alavieskan Viri                      6:05,1     +1:31,4
  6.    18   Jylänki Aatu                    Haapaveden Urheilijat                6:23,8     +1:50,1
  7.    11   Tiitto Luukas                   Haapajärven Kiilat                   6:33,8     +2:00,1
  8.    16   Heinonen Akseli                 Pargas IF                            7:42,2     +3:08,5

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Tytöt 10 vuotta : 1,7 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    34   Rautiainen Petra                Valkeakosken Haka                    5:15,1
  2.    40   Koskela Siru                    Halsuan Toivo                        5:18,7        +3,6
  3.    37   Forsman Ellinor                 IF Minken                            5:29,6       +14,5
  4.    28   Pekkala Martta                  Haapaveden Urheilijat                5:44,6       +29,5
  5.    31   Runnakko Maisa                  Kuusamon Erä-Veikot                  5:46,0       +30,9
  6.    39   Aarnio Ronja                    Himangan Urheilijat                  5:49,7       +34,6
  7.    36   Eerikäinen Lilli                Reisjärven Pilke                     5:52,4       +37,3
  8.    26   Pesämaa Oona                    Iin Hiihtoseura                      5:53,3       +38,2
  9.    24   Tiitto Sandra                   Haapajärven Kiilat                   6:03,7       +48,6
 10.    21   Siponen Anna                    Kiuruveden Urheilijat                6:12,1       +57,0
 11.    29   Pesola Ella                     Kaustisen Pohjan-Veikot              6:14,0       +58,9
 12.    30   Vertanen Mona                   Kokkolan Veikot                      6:22,9     +1:07,8
 13.    35   Kanala Ansa                     Halsuan Toivo                        6:39,2     +1:24,1
 14.    25   Lidsle Alina                    Kokkolan Veikot                      6:47,5     +1:32,4
 15.    32   Mäkitalo Hilma                  Himangan Urheilijat                  6:50,8     +1:35,7
 16.    38   Sandnäs Amanda                  IF Brahe                             7:11,1     +1:56,0
 17.    22   Heikkilä Riina                  Lohtajan Veikot                      7:13,5     +1:58,4
 18.    23   Mäkitalo Emma                   Himangan Urheilijat                  7:28,5     +2:13,4
 19.    27   Kukkola Aada                    Sievin Sisu                          7:32,8     +2:17,7
 20.    33   Nisula Lilja                    Reisjärven Pilke                     8:33,1     +3:18,0

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Pojat 10 vuotta : 1,7 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    51   Sundberg Elias                  IF Minken                            5:37,8
  2.    43   Karjaluoto Lukas                Ski Jyväskylä                        5:43,9        +6,1
  3.    49   Järviluoma Ohto                 Nivalan Urheilijat                   5:47,6        +9,8
  4.    45   Heinonen Elias                  Pargas IF                            5:52,8       +15,0
  5.    47   Huhtanen Arttu                  Ylivieskan Kuula                     6:03,8       +26,0
  6.    52   Mattila Aapo                    Himangan Urheilijat                  6:17,3       +39,5
  7.    48   Aarnio Eemeli                   Himangan Urheilijat                  6:27,3       +49,5
  8.    44   Rahja Oliver                    Kalajoen Junkkarit                   6:29,0       +51,2
  9.    46   Kyösti Eino                     Himangan Urheilijat                  6:35,9       +58,1
 10.    50   Keltamäki Topias                Kokkolan Veikot                      7:45,8     +2:08,0
 11.    42   Laakkonen Aleksi                Ylivieskan Kuula                     9:34,9     +3:57,1

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Tytöt 12 vuotta : 3,2 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    68   Aho Laura                       Reisjärven Pilke                     9:49,9
  2.    70   Pekkala Vilja                   Haapaveden Urheilijat               10:35,5       +45,6
  3.    65   Rajala Aida                     Kalajoen Junkkarit                  10:48,1       +58,2
  4.    72   Nyberg Ellen                    IF Åsarna                           11:01,4     +1:11,5
  5.    62   Nisula Venla                    Reisjärven Pilke                    11:07,6     +1:17,7
  6.    67   Eskola Jemina                   Kannuksen Ura                       11:23,4     +1:33,5
  7.    64   Eerikäinen Laura                Reisjärven Pilke                    11:25,8     +1:35,9
  8.    55   Hietala Liina-Maija             Kaustisen Pohjan-Veikot             11:30,2     +1:40,3
  9.    69   Kleemola Mette                  Kokkolan Veikot                     11:43,1     +1:53,2
 10.    66   Herronen Tessa                  Kokkolan Veikot                     11:54,9     +2:05,0
 11.    57   Kanala Mette                    Halsuan Toivo                       12:05,0     +2:15,1
 12.    58   Niinikoski Lyyli                Kokkolan Veikot                     12:13,2     +2:23,3
 13.    71   Rautaoja Meeri                  Kokkolan Veikot                     12:18,7     +2:28,8
 14.    61   Ruusunen Susanna                Himangan Urheilijat                 12:33,6     +2:43,7
 15.    59   Suomu Sanni                     Kokkolan Veikot                     13:03,6     +3:13,7

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Pojat 12 vuotta : 3,2 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    88   Kouvalainen Niilo               Kiuruveden Urheilijat                9:15,6
  2.    86   Rahkolin Veeti                  Limingan Niittomiehet                9:34,1       +18,5
  3.    82   Wikblom Sander                  IF Minken                            9:43,1       +27,5
  4.    75   Korpela Lauri                   Saloisten Reipas                    10:07,8       +52,2
  5.    87   Hahtokari Emil                  IF Åsarna                           10:14,5       +58,9
  6.    79   Sundberg Hannes                 IF Minken                           10:25,4     +1:09,8
  7.    89   Heiskanen Onni                  Nivalan Urheilijat                  10:30,4     +1:14,8
  8.    81   Juola Arttu                     Oulun Hiihtoseura                   10:31,7     +1:16,1
  9.    74   Strandvall William              IF Åsarna                           10:43,1     +1:27,5
 10.    83   Huhtanen Atte                   Ylivieskan Kuula                    10:51,6     +1:36,0
 11.    84   Järviluoma Ukko                 Nivalan Urheilijat                  10:58,0     +1:42,4
 12.    85   Kokkoniemi Paavo                Haapajärven Kiilat                  11:54,6     +2:39,0
 13.    76   Hannula Aleksi                  Alavieskan Viri                     12:10,9     +2:55,3
 14.    78   Juola Julius                    Kalajoen Junkkarit                  12:12,7     +2:57,1
 15.    77   Vuotila Jaakko                  Himangan Urheilijat                 13:04,9     +3:49,3

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Tytöt 14 vuotta : 3,2 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    93   Jylänki Aino                    Haapaveden Urheilijat                8:54,4
  2.    98   Haikara Meea                    Reisjärven Pilke                     9:17,2       +22,8
  3.    95   Heikkilä Anna                   Kokkolan Veikot                      9:31,5       +37,1
  4.    92   Järvinen Lotta                  Kokkolan Veikot                      9:37,0       +42,6
  5.    97   Svenlin Alva                    IF Åsarna                            9:52,4       +58,0
  6.   101   Hahtokari Vilma                 IF Åsarna                            9:54,4     +1:00,0
  7.    94   Oja Lotta                       Kalajoen Junkkarit                  10:00,6     +1:06,2
  8.    99   Nyberg Wilma                    IF Åsarna                           10:14,2     +1:19,8
  9.    96   Keltamäki Eveliina              Kokkolan Veikot                     10:48,1     +1:53,7
 10.   100   Ruusunen Sofia                  Himangan Urheilijat                 12:07,0     +3:12,6

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Pojat 14 vuotta : 4,7 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   108   Rahja Oscar                     Kalajoen Junkkarit                  12:45,8
  2.   106   Wikblom Melker                  IF Brahe                            13:00,6       +14,8
  3.   111   Jarkko Joonas                   Saloisten Reipas                    13:20,5       +34,7
  4.   113   Törnvall Tuukka                 Kalajoen Junkkarit                  13:32,9       +47,1
  5.   112   Pernu Joonas                    Himangan Urheilijat                 13:49,5     +1:03,7
  6.   109   Rautiainen Patrik               Valkeakosken Haka                   14:22,1     +1:36,3
  7.   105   Hirvinen Joona                  Kokkolan Veikot                     15:05,9     +2:20,1
  8.   114   Juola Eetu                      Oulun Hiihtoseura                   15:09,4     +2:23,6
  9.   110   Kallio Santeri                  Kokkolan Veikot                     15:29,6     +2:43,8
 10.   104   Mäntylä Arttu                   Haapaveden Urheilijat               15:33,9     +2:48,1
 11.   115   Tytärniemi Jani                 Haapajärven Kiilat                  15:48,4     +3:02,6
 12.   107   Kokkoniemi Ilmari               Haapajärven Kiilat                  15:52,5     +3:06,7
 13.   116   Hietala Elmeri                  Kaustisen Pohjan-Veikot             16:54,7     +4:08,9

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Tytöt 16 vuotta : 4,7 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   120   Leppälä Peppi                   Reisjärven Pilke                    12:35,7
  2.   122   Sandnäs Rebecca                 IF Brahe                            13:09,2       +33,5
  3.   128   Westerlund Teodora              IF Brahe                            13:29,7       +54,0
  4.   129   Vuollet Sanni                   Kalajoen Junkkarit                  13:41,2     +1:05,5
  5.   126   Hakala Assi                     Himangan Urheilijat                 13:53,8     +1:18,1
  6.   127   Saari Enni-Sofia                Ylivieskan Kuula                    13:57,5     +1:21,8
  7.   119   Taskila Riina                   Haapaveden Urheilijat               14:16,1     +1:40,4
  8.   131   Koivisto Miina                  Sievin Sisu                         14:20,2     +1:44,5
  9.   124   Rautiala Jenna                  Pyhäjärven Pohti                    14:46,5     +2:10,8
 10.   130   Mäenpää Cajsa                   IF Brahe                            15:01,8     +2:26,1
 11.   121   Kukkola Sara                    Sievin Sisu                         15:37,6     +3:01,9
 12.   125   Mäenpää Moa                     IF Brahe                            15:46,8     +3:11,1

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Pojat 16 vuotta : 4,7 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   143   Oja Jirka                       Kalajoen Junkkarit                  11:46,6
  2.   139   Säily Niko                      Alavieskan Viri                     11:58,4       +11,8
  3.   146   Kouvalainen Olli                Kiuruveden Urheilijat               12:19,5       +32,9
  4.   138   Harjuhaahto Antti               Saloisten Reipas                    12:23,4       +36,8
  5.   144   Huttunen Antti                  Alavieskan Viri                     12:45,5       +58,9
  6.   142   Hannula Anton                   Alavieskan Viri                     12:47,4     +1:00,8
  7.   140   Himanka Kalle                   Kalajoen Junkkarit                  12:50,5     +1:03,9
  8.   145   Kuiri Eemeli                    Oulun Hiihtoseura                   12:55,4     +1:08,8
  9.   134   Taipale Atte                    Vetelin Urheilijat                  12:57,5     +1:10,9
 10.   135   Heiskanen Aapo                  Nivalan Urheilijat                  13:01,0     +1:14,4
 11.   136   Ylilauri Viljami                Taivalkosken Metsä-Veikot 85        13:21,8     +1:35,2
 12.   141   Sandnäs Benjamin                IF Brahe                            13:37,1     +1:50,5
 13.   137   Dalhem Oliver                   Kokkolan Veikot                     15:19,7     +3:33,1

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Naiset 35 vuotta : 4,7 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   150   Suni-Kähtävä Marika             Kalajoen Junkkarit                  14:08,5
  2.   151   Patanen Minna                   Saloisten Salama                    14:44,3       +35,8
  3.   153   Myrevik-Svenlin Ulrika          IF Åsarna                           15:01,2       +52,7
  4.   152   Ena Marjo                       IK Falken                           15:07,9       +59,4

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Naiset 18 vuotta : 6,2 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   161   Vuollet Iida                    Kalajoen Junkkarit                  17:12,8
  2.   159   Ahola Reija                     Karihaaran Visa                     18:16,9     +1:04,1
  3.   162   Järviluoma Tuuli                Nivalan Urheilijat                  18:17,9     +1:05,1
  4.   156   Vuollet Alisa                   Kalajoen Junkkarit                  18:21,7     +1:08,9
  5.   163   Jylänki Viivi                   Haapaveden Urheilijat               19:17,9     +2:05,1
  6.   157   Peltola Aada                    Oulun Hiihtoseura                   19:40,4     +2:27,6
  7.   164   Mäkinen Anni                    Himangan Urheilijat                 19:46,9     +2:34,1
  8.   158   Alatalo Noora                   Alavieskan Viri                     19:53,4     +2:40,6
  9.   160   Sundqvist Josephine             IF Femman                           20:32,6     +3:19,8

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Naiset 20 vuotta : 6,2 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   170   Himanka Ella                    Kalajoen Junkkarit                  17:25,1
  2.   168   Konu Eerika                     Kokkolan Veikot                     18:17,4       +52,3
  3.   171   Keskitalo Laura                 Haapajärven Kiilat                  19:58,7     +2:33,6
  4.   167   Bäck Ellen                      IF Åsarna                           20:48,6     +3:23,5
  5.   169   Alatalo Petra                   Alavieskan Viri                     20:57,2     +3:32,1

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Naiset yleinen sarja : 6,2 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   188   Karjaluoto Suvi                 Ski Jyväskylä                       17:08,2
  2.   184   Martikkala Sanna                Vuokatti Ski Team Kainuu            17:23,1       +14,9
  3.   186   Mäkitalo Elina                  Himangan Urheilijat                 17:23,2       +15,0
  4.   177   Julin Andrea                    IF Minken                           17:28,6       +20,4
  5.   176   Säilynoja Miia                  TEAM SKIERS                         17:31,1       +22,9
  6.   185   Läspä Elina                     Kuusamon Erä-Veikot                 17:47,1       +38,9
  7.   174   Katajamäki Sonja                IF Minken                           18:00,5       +52,3
  8.   175   Huuha Anni                      Tampereen Pyrintö                   18:19,9     +1:11,7
  9.   183   Rautiainen Henna                Himangan Urheilijat                 18:21,4     +1:13,2
 10.   187   Koskela Iina                    TEAM SKIERS                         18:34,4     +1:26,2
 11.   180   Ukkonen Saana                   TEAM SKIERS                         18:40,4     +1:32,2
 12.   181   Halonen Mari                    Kalajoen Junkkarit                  18:45,6     +1:37,4
 13.   179   Erkkilä Emmi                    Saloisten Reipas                    18:47,4     +1:39,2
 14.   182   Patanen Mari                    Saloisten Salama                    19:25,2     +2:17,0
 15.   178   Kellokumpu Tanja                Tupoksen Tuisku                     20:09,5     +3:01,3

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Miehet 45 vuotta : 10,7 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   200   Taipale Kuisma                  Vetelin Urheilijat                  27:01,5
  2.   198   Hakala Arto                     Lempäälän Kisa                      27:48,8       +47,3
  3.   196   Storvall Stefan                 IF Åsarna                           28:21,3     +1:19,8
  4.   202   Mäkelä Jarkko                   Himangan Urheilijat                 29:34,1     +2:32,6
  5.   201   Haglund Tommy                   IF Åsarna                           29:38,8     +2:37,3
  6.   197   Henriksson Antti                Oulun Hiihtoseura                   29:39,7     +2:38,2
  7.   194   Törnvall Simo                   Kalajoen Junkkarit                  29:52,7     +2:51,2
  8.   193   Mäkelä Jari                     Keuruun Kisailijat                  30:15,8     +3:14,3
  9.   191   Mäntylä Jari                    Haapaveden Urheilijat               30:30,9     +3:29,4
 10.   203   Oravamäki Jani                  Oulun Hiihtoseura                   30:54,6     +3:53,1
 11.   199   Grannas Stefan                  Vörå IF                             31:38,8     +4:37,3
 12.   192   Svenlin Sören                   IF Åsarna                           32:01,4     +4:59,9

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Miehet 35 vuotta : 10,7 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   211   Karjaluoto Heikki               Ski Jyväskylä                       27:48,6
  2.   207   Tuovila Jani                    Sievin Sisu                         28:09,5       +20,9
  3.   206   Heinonen Ilkka                  Pargas IF                           28:52,2     +1:03,6
  4.   209   Mökkönen Jussi                  Sievin Sisu                         29:57,7     +2:09,1
  5.   212   Juola Eero                      Oulun Hiihtoseura                   30:54,3     +3:05,7
  6.   213   Paavola Lasse                   Kaustisen Pohjan-Veikot             31:17,9     +3:29,3
  7.   214   Kähtävä Tero                    Kalajoen Junkkarit                  32:49,5     +5:00,9

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Miehet 18 vuotta : 10,7 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   225   Mattila Jaakko                  Himangan Urheilijat                 27:30,3
  2.   223   Mäkelä Onni                     Keuruun Kisailijat                  27:32,5        +2,2
  3.   224   Kumpumäki Samppo                Pyhäjärven Pohti                    28:08,4       +38,1
  4.   218   Ylikulju Miika                  TEAM SKIERS                         28:15,5       +45,2
  5.   229   Vuorinen Leevi                  Skiteam 105                         28:39,2     +1:08,9
  6.   220   Mäenpää Robin                   IF Brahe                            28:47,0     +1:16,7
  7.   217   Rahja Jussi-Matti               Kalajoen Junkkarit                  29:45,2     +2:14,9
  8.   222   Reijonen Jarkko                 Ylivieskan Kuula                    29:50,6     +2:20,3
  9.   226   Kinnunen Roni                   Pyhäjärven Pohti                    30:59,9     +3:29,6
 10.   221   Mäkelä Santeri                  Himangan Urheilijat                 31:49,7     +4:19,4
 11.   219   Leppälä Jimi                    Ylivieskan Kuula                    33:00,0     +5:29,7
 12.   228   Kangas Petteri                  Kuusamon Erä-Veikot                 34:26,0     +6:55,7
 13.   227   Marjala Tuukka                  Himangan Urheilijat                 34:38,2     +7:07,9

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Miehet 20 vuotta : 10,7 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   241   Valikainen Eelis                Kalajoen Junkkarit                  26:38,5
  2.   233   Mannila Eero                    Oulun Hiihtoseura                   28:19,8     +1:41,3
  3.   243   Taipale Aapo                    Vetelin Urheilijat                  28:20,5     +1:42,0
  4.   239   Jokela Roope                    Oulun Hiihtoseura                   28:27,5     +1:49,0
  5.   237   Erkkilä Elias                   Saloisten Reipas                    28:51,6     +2:13,1
  6.   236   Huhtakangas Aleksi              Alavieskan Viri                     30:51,9     +4:13,4
  7.   235   Salmela Aleksi                  Haapajärven Kiilat                  31:05,3     +4:26,8
  8.   234   Kohtaniemi Ravinder             Ykspihlajan Reima                   31:39,4     +5:00,9
  9.   240   Hakala Kristian                 Himangan Urheilijat                 31:50,7     +5:12,2
 10.   238   Lerssi Mitri                    Pyhäjärven Pohti                    32:29,0     +5:50,5

N8 M8 N10 M10 N12 M12 N14 M14 N16 M16 N35 N18 N20 NYL M45 M35 M18 M20 MYL

Miehet yleinen sarja : 10,7 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   263   Similä Tero                     Posion Pyrintö                      26:45,3
  2.   251   Knif Viljam                     IF Åsarna                           27:32,3       +47,0
  3.   258   Halonen Juho                    POHTI SKITEAM                       27:46,4     +1:01,1
  4.   266   Lönnbäck Kasper                 IF Minken                           28:06,8     +1:21,5
  5.   255   Mäkelä Pauli                    Keuruun Kisailijat                  28:14,0     +1:28,7
  6.   259   Korhonen Matti                  Oulun Hiihtoseura                   28:14,4     +1:29,1
  7.   254   Nikula Juho                     Kalajoen Junkkarit                  28:15,6     +1:30,3
  8.   252   Karppanen Pekka                 Saarijärven Pullistus               28:46,0     +2:00,7
  9.   260   Mäkelä Joona                    Keuruun Kisailijat                  28:46,8     +2:01,5
 10.   257   Komu Jouni                      Haapajärven Kiilat                  28:58,6     +2:13,3
 11.   250   Valikainen Elias                Kalajoen Junkkarit                  29:16,2     +2:30,9
 12.   253   Mäenpää Hannes                  SKI TEAM MÄENPÄÄ                    29:25,1     +2:39,8
 13.   262   Karlström Hugo                  IF Åsarna                           29:39,2     +2:53,9
 14.   247   Peltokangas Mikko               Toholammin Urheilijat               31:17,5     +4:32,2
 15.   256   Sipilä Tomi                     Alavieskan Viri                     32:13,1     +5:27,8
 16.   248   Heinonen Veikka                 Kokkolan Veikot                     35:51,5     +9:06,2
       265   Holmback Hannes                 IF Femman                             Kesk.